האורובורוס במוסיקה במבט מיתולוגי

הכל אודות אמא, לימודים יונגיאניםהאורובורוס הוא דמות מיתולוגית של נחש מעגלי האוחז בזנבו, בולע ומפרה, ממית ומחייה את עצמו. המעגל האורובורי הראשוני מייצג את המחזורית של מוות ותחייה בעולם הטבע, שאין בו שינוי ותהליכי התפתחות והוא מסמל את הנצח והאינסוף.

בתהליך הנפשי סמל האורובורוס מייצג את תחילת הנפש- מצב טרם נפרדות: קיום סגור ונטול מודעות. המיתוס המתאר שלב התפתחות זה הוא מיתוס גן העדן. היציאה מגן העדן מחייבת את פריצת האורובורוס, המתבטאת בכריתת חבל הטבור ובניתוק מהמצב הסימביוטי המופלא ומעקרון העונג האינסופי.
אולם גם אחרי היציאה למסע ההתפתחות הכמיהה והגעגוע לחזור לגן העדן שזורים בחיינו לכל אורכם.

במהלך הסדנה ננסה להרחיב את משמעותו של סמל האורובורוס ולהעמיק את הבנתנו אותו דרך האזנה לקטעים מוסיקליים רלוונטים ודרך ניתוח מיתוסים. לאורך הסדנה נאזין, נתוודע וננתח מספר קטעים מוסיקליים מגוונים במבנה מעגלי אורובורי. ננסה לחקור מהו הדבר שגורם לנו להגיב בעוצמה כה רבה לקטעים מוסיקליים אלה. בסדנה ישולבו הרצאות, צפייה בסרטים ובתמונות, האזנה מודרכת והתנסות חווייתית.

אין צורך בידע מוסיקלי מוקדם.

מועד פתיחה :יום שישי,  21.3.2014  בין השעות  0900-1300

מיקום: קמפוס האומנויות של מכללת סמינר הקיבוצים (רח שושנה פרסיץ 3 תל אביב). פרטים על החדר ימסרו לנרשמים .

עלות: 300 ₪
תלמידי התוכנית לפסיכותרפיה, תלמידי הסמינר, מורים וסגל הסמינר – 240 ₪


על המנחה:
עינת עופרי לנדא

אנליטיקאית יונגיאנית, חברה באגודה היונגיאנית הישראלית החדשה. מטפלת באמנויות, בוגרת האקדמיה למוסיקה (פסנתר) והחוג לפילוסופיה. מטפלת בגישה דינאמית במתבגרים ומבוגרים ברעננה. מרצה במכללת לוינסקי במחלקה לחינוך מיוחד ובמחלקה להסבת אקדמאים.