המנדלה: הדרך אל המרכז

הכל אודות אמא, לימודים יונגיאנים"מנדלה", פירושו "עיגול". יונג האמין שעשיית אמנות בתוך צורה של עיגול מרגיעה ומרכזת את הנפש, ומאפשרת איזון בין הניגודים. יצירת סדרה של מנדלות באופן חופשי יכולה להוביל להרגשת סדר ושלמות.

ככלי בטיפול באמנות המנדלה מחווה בסיס למודעות עצמית ואיחוד הניגודים שבתוכנו. מנדלה ככלי אבחוני נותנת משמעות עמוקה לצורות וצבעים שמופיעים בתוך מנדלות בשלבים שונים של תהליך טיפולי.

עבור יונג צורה מעגלית מייצגת את ארכיטיפ ה"סלף", הצורה שיש בה מרכז, וחלל פנימי ללא כיוונים, ופריפריה שכל נקודה עליו מחוברת במרחק שווה ממרכז זה.

צורות מעגליות קיימות בטבע, ובהרבה תרבויות מנדלות הם משמשם ככלי למדיטציה.

בסדנה נחווה את כוח העיגול, את משיכת הלא מודע להחצין תוכן ויזואלי סימבולי בתוך צורות עגולות, את השינויים שעולים תוך עשיית רצף של מספר עיגולים.
נעבוד עם חומרי אמנות, נירות, צבעי פנדה וגואש וכו' .


מועד פתיחה: יום שישי 28.2.2014 בין השעות  8:30-13:30

מיקום: קמפוס נמיר של מכללת סמינר הקיבוצים ,רמת-אביב. פרטים על החדר ימסרו לנרשמים.


עלות: 350 ₪
תלמידי התוכנית לפסיכותרפיה, תלמידי הסמינר, מורים וסגל הסמינר – 280 ₪


על המנחה:
לינור שטיינהרדט, MA, ATR, CSTT

לינור הקימה את תכנית הכשרת מטפלים באמנות במכללת סמינר הקיבוצים ב-1991, ואת התכנית הכשרת מטפלים במשחק בחול בגישה יונגיאנית בשנת 2003. היא כתבה שני ספרים באנגלית בנושא המשחק בחול , וספר בעברית על טיפול באמנות ועל משחק בחול. היא נציגת הארגון למשחק בחול הישראלי (ISTA) בארגון הבינלאומי למשחק בחול (ISST). היא הציגה את עבודתה בכנסים רבים בארץ ובחו"ל.